*** Το Blog δεν ενημερώνεται πλέον *** Η ενημέρωση γίνεται από το site http://trikoupisbc.gr/ *** Το Blog δεν ενημερώνεται πλέον *** Η ενημέρωση γίνεται από το site http://trikoupisbc.gr/ ***

Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

Χαρίλαος Τρικούπης- Άτλας Πρέβεζας 40-66 στο παιδικό.

Δεν μπόρεσε να βρει το ρυθμό η παιδική ομάδα του Χαρίλαου Τρικούπη απέναντι στην ψυχομένη ομάδα του Άτλαντα Πρέβεζας και ηττήθηκε με 40-66. Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιγνίδι και όλα έδειχναν ότι θα γίνει ένα συναρπαστικό ντέρμπι. Στη συνέχεια όμως οι ψηλοί του Τρικούπη φορτώθηκαν νωρίς με φάουλ (κάποια με λάθος σφυρίγματα ) και η ομάδα της Πρέβεζας εκμεταλλευόμενη  τον εκνευρισμό και την αστοχία των γηπεδούχων πήρε μια εύκολη νίκη.
Είναι χαρακτηριστικό ότι στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι σημείωσαν μόνο τρεις πόντους ενώ συνολικά στο παιγνίδι ευστόχησαν μόνο στις  6 από τις 30 ελεύθερες βολές την ίδια στιγμή που οι φιλοξενούμενοι είχαν 20 εύστοχες βολές  στις 34!
Δεκάλεπτα: 13-12, 10-19, 3-14, 14-21.
Χαρίλαος Τρικούπης (Μούτσιος): Κανάς 6, Μάσσος 5, Λεονάρδος 3(1), Κορδοπάτης 10(1), Λουκόπουλος 4, Μπουργαζάς 2, Ξουργιάς 9, Μπαούρδας, Γεωργάρας, Λίγγας 1.
Άτλας Πρέβεζας (Λιόντος): Καλδάνης, Διαμάντης 8(1), Ζήσης , Μάκης, Πουρναρόπουλος 10, Μπούντας 13, Πετρόπουλος,  Μάρης 7(1),  Πάσχος 13, Σαρρής 15.