*** Το Blog δεν ενημερώνεται πλέον *** Η ενημέρωση γίνεται από το site http://trikoupisbc.gr/ *** Το Blog δεν ενημερώνεται πλέον *** Η ενημέρωση γίνεται από το site http://trikoupisbc.gr/ ***

Πέμπτη, 23 Ιουνίου 2011

38ο Πανελλήνιο παίδων-1η μέρα


Άρχισαν χθες Τετάρτη 22 Ιουνίου 2011 στο ΔΑΚ της Κύμης οι αγώνες της Τελικής Φάσης του 38ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων.
Την διοργάνωση φιλοξενεί ο Δήμος Κύμης-Αλιβερίου Εύβοιας σε συνεργασία με την ΕΟΚ και την Ε.Σ.ΚΑ.Σ.Ε.
Κατά την πρώτη μέρα των αγώνων είχαμε τα εξής αποτελέσματα:
ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 48
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 58
Δεκάλεπτα: 10-17, 24-27, 31-46, 48-58
Διαιτητές: Παντελίδης-Χριστοδούλου
ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ(Αϊβαζίδης): Λάιος 2, Σιμιτζής, Σαρόγλου 2, Μητρούλης 11(2), Στεφανίδης, Φιλιππίδης 2, Γκέλιος 18, Μπαναβάκης 5, Καστέλλος, Γανίτης, Βοζίκης, Κύρου 8. 
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ(Τσαλαπατάνης): Ραζής Μ. 3, Γκιουρτζίδης Σ. 4, Σοφικίτης 8, Ραζης Β. 6, Κανταράκιας 27, Μαρκούϊζος, Γκιουρτζίδης Ε. 10.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ       43
ΑΡΗΣ     74
Δεκάλεπτα: 12-21, 23-35, 33-48, 43-74
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Παπανικολάου
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ (Γκοργκόλης): Γαλάνης, Καλιακμάνης 2, Κοτσώνης, Παπανικολόπουλος 4, Ροκάνας 10(1), Γιαννόπουλος, Παπαδημητρίου, Γεωργακόπουλος 12(1), Μανέκας 10(2), Στάικος 2, Μαρλαφέκας, Χριστοφιλόπουλος 3.
ΑΡΗΣ(Κεσαπίδης-Κυριαζής): Σταματέλος 8, Φλιώνης Δ., Ρετζέπης, Κανδύλας, Φλιάτης Γ. 13(1), Κελεσίδης 16(2), Βεζένκοφ 13(1), Φλιώνης Ι., Χαλκίδης 3(1), Τσάρος 7, Καρανώτας 12, Καναράς 2.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ         74
ΔΟΥΚΑΣ               76
Δεκάλεπτα: 18-14, 34-30, 46-49, 68-68(κ.α.), 73-76
Διαιτητές: Μπλέτσας-Λόρτος
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ(Χριστοδούλου): Σκάνδαλος Γ. 4, Χατζηανέστης 2, Διαλλυνάς, Κοκολάκης 6, Χριστοδούλου, Σκάνδαλος Χ. 27(3), Σπανός 6, Ζαϊμη 4, Μυλωνάς, Παπαδογιάννης 6, Μουστακάκης, Κρουσταλλάκης 18. 
ΔΟΥΚΑΣ(Γκόγκος): Παπαδιονυσίου 17(1), Χατζημιχαήλ, Κεφάλας 13(1), Παλαιοχωρίτης 13, Εγκιαζάροβ 2, Σιμιντζής 2, Λαμπρόπουλος 2, Ιορδανίδης, Ρεπούσκος 11, Μιχαλόπουλος 8, Μπαρμπάτσαλος 8, Θωμόπουλος. 

Η τελετή έναρξης
 Με την παράταξη των έξι ομάδων στο κέντρο του γηπέδου ξεκίνησε η τελετή έναρξης. Ο δεύτερος αντιπρόεδρος της ΕΟΚ Μιχάλης Βιντζηλαίος που πήρε πρώτος τον λόγο συνεχάρη τις έξι ομάδες για την πρόκριση στην τελική φάση των αγώνων και εξήρε τον Δήμο Κύμης-Αλιβερίου, τον Δήμαρχο και τους συνεργάτες του για την διοργάνωση για Πέμπτη συνεχόμενη χρονιά μιας τελικής φάσης Πανελληνίου πρωταθλήματος. Τέλος ευχήθηκε στον Δήμαρχο, τον οποίο κάλεσε να κηρύξει την έναρξη των αγώνων, να συνεχίσει με τον ίδιο ζήλο και τα επόμενα χρόνια. Ο Δήμαρχος Κύμης-Αλιβερίου Δημήτρης Θωμάς, ευχαρίστησε την ΕΟΚ για την εμπιστοσύνη της και τόνισε ότι η τοπική κοινωνία χρειάζεται τέτοιες μεγάλες διοργανώσεις. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ακόμη η αντιδήμαρχος Κύμης-Αλιβερίου Αγνή Μπάτσα-Θωμά, ο πρόεδρος και ο αντιπρόεδρος της δημοτικής Κοινότητας Κύμης κ.κ. Αγγελής Μαργέλης και Ηρακλής Γεωργίου, ο πρόεδρος του ΑΟ Κύμης και μέλος του ΔΣ της ΕΣΚΑΣΕ Παναγιώτης Θωμάς, το μέλος της επιτροπής πρωταθλημάτων της ΕΟΚ Κώστας Παπαχαραλάμπους και το μέλος της ΚΕΔ/ΕΟΚ Μιχάλης Δούκας. 
Πρόγραμμα των επόμενων Αγώνων
ΠΕΜΠΤΗ 23-6-2011
16.00 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΕΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
18.00 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
20.00 ΑΣ ΑΡΗΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24-6-2011
16.00 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΑΣ ΑΡΗΣ
18.00 ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
20.00 ΑΕΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 25-6-2011
16.00 ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
18.00 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΣ ΑΡΗΣ
20.00 ΑΕΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ
ΚΥΡΙΑΚΗ 26-6-2011
10.00 ΑΣ ΑΡΗΣ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
12.00 ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΕΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
14.00 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

15.30 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ – ΑΠΟΝΟΜΕΣ
Συνθέσεις των Ομάδων
Α.Σ. ΑΡΗΣ
No Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος Ετ. Γεν.
4 Σταματέλος Βασίλης 2-3 1.88 1995
5 Φλιώνης Δημήτρης 1 1.84 1997
6 Ρετζέπης Νικόλαος 1-2 1.77 1995
7 Κανδύλας Κλέαρχος 3-4 1.86 1995
8 Φλιάτης Γεώργιος 3-4 1.94 1995
9 Κελεσίδης Χριστόφορος 1 1.83 1995
10 Βεζένκοφ Αλέξανδρος 2-4 2.03 1995
12 Χαλκίδης Ιάσων 4-5 1.96 1995
13 Τσάρος Ιωάννης 2-3 1.91 1995
14 Καρανώτας Τηλέμαχος 4-5 2.01 1995
15 Καναράς Γεώργιος 3-4 1.94 1995
Προπονητές: Κεσαπίδης Ανδρέας-Κυριαζής Γεώργιος

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ
No Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος Ετ. Γεν.
4 Ραζής Μιχαήλ 1-2 1,85 1995
5 Γκιουρτζίδης Σάββας 3-4 1,87 1995
6 Φουρνογεράκης Διονύσιος 2-3 1,78 1996
7 Αγραπίδης Πέτρος 4-5 1,88 1995
8 Μιχαηλίδης Αλέξανδρος 1-2 1,80 1995
10 Σαράντης – Καραμεσίνης Νικ. 2-3 1,76 1995
11 Σοφικίτης Βασίλειος 3 1,82 1995
12 Ραζής Βασίλειος 1-2 1,82 1995
13 Κανταράκιας Κυριάκος – Δημ. 5 1,92 1995
14 Μαρκουίζος Δημήτριος 5 1,90 1995
15 Γκιουρτζίδης Εμμανουήλ 4,5 1,83 1995
Προπονητής: Τσαλαπατάνης Δημήτριος

Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ
Νο Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος Ετ. Γεν.
4 Παπαδιονυσίου Γεώργιος 1 1,87 1995
5 Χατζημιχαήλ Γεώργιος 1 1,85 1995
6 Κεφάλας Κωνσταντίνος 2 1,94 1995
7 Παλαιοχωρίτης Ευάγγελος 3 1,87 1995
8 Εγκιαζάροβ Κωνσταντίνος 1 1,80 1995
9 Συμιτζής Κωνσταντίνος 4 1,94 1995
10 Λαμπρόπουλος Χρήστος 3 1,85 1995
11 Ιορδανίδης Ορέστης 5 1,94 1995
12 Ρεπούσκος Αναστάσιος 4 1,96 1995
13 Μιχαλόπουλος Γεώργιος 3 1,94 1995
14 Μπαρμπάτσαλος Νικόλαος 3 1,87 1995
15 Θωμόπουλος Γεώργιος 3 1,86 1997
Προπονητής: Γκόγκος Κοσμάς

Ε.Κ. ΚΑΒΑΛΑΣ
Νο Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος Ετ. Γεν.
4 Λάιος Χρυσόστομος 1 1.81 1995
5 Σιμιτσής Στέφανος 2 1.80 1995
6 Σαρόγλου Πρίαμος 2-3 1.85 1995
7 Μητρούλης Νικόλαος 2 1.80 1995
8 Στεφανίδης Νικόλαος 1-2 1.80 1996
9 Φιλιππίδης Ανδρέας 2 1.79 1995
10 Γκέλιος Σωκράτης 3-4 1.98 1995
11 Μπαναβάκης Κωνσταντίνος 1-2 1.92 1995
12 Καστέλος Ανέστης 3 1.87 1995
13 Γανίτης Αναστάσιος 3 1.87 1996
14 Βοζίκης Αλέξανδρος 5 1.92 1996
15 Κύρου Σπύρος 3-4 1.93 1995
Προπονητής: Αϊβαζίδης Δημήτρης

Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Νο Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος Ετ. Γεν.
4 Σκάνδαλος Γεώργιος 1-2 1,78 1996
5 Χατζηανέστης Γιάννης 2 1,80 1995
6 Χριστοδούλου Παντελής 3-4 1,85 1995
7 Κοκολάκης Μάνος 2-3 1,86 1995
8 Παραδουλάκης Αλέξης 2-3 1,78 1995
9 Σκάνδαλος Χρήστος 1-2 1,82 1995
10 Σπανός Απόστολος 2-3 1,87 1995
11 Ζαΐμης Πάρης 4-5 1,87 1995
12 Μυλωνάς Λευτέρης 4-5 1,85 1995
13 Παπαδογιαννάκης Στέφανος 4-5 1,87 1995
14 Μουστακάκης Στέλιος 1-2 1,78 1995
15 Κρουσταλλάκης Μιχάλης 4-5 1,95 1995
Προπονητής: Χριστοδούλου Αλέξης

AEO ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ
Νο Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος Ετ. Γεν.
4 Γαλάνης Χάρης 1 1,82 1995
5 Καλιακμάνης Νίκος 1 1,80 1995
6 Κοτσώνης Φώτης 2 1,77 1995
7 Παπανικολόπουλος Αποστόλης 1 1,85 1995
8 Ροκανάς Φίλιππος 3 1,87 1995
9 Γιαννόπουλος Ιωάννης 3 1,91 1995
10 Παπαδημητρίου Παναγιώτης 2 1,83 1995
11 Γεωργακόπουλος Αθανάσιος 5 2,03 1995
12 Μανέκας Παναγιώτης 4 1,92 1995
13 Στάικος Γεώργιος 4 2,00 1995
14 Μαρλαφέκας Παναγιώτης 2 1,80 1995
15 Χριστοφιλόπουλος Κωνσταντίνος 5 2,02 1995
Προπονητής: Γκοργκολής Σπύρος

1 σχόλιο:

  1. Μπράβο σε όλες τις ομάδες!Αλλά για λόγους συναισθηματικούς χαίρομαι περισσότερο για την ομάδα του Αλίμου που έφτασε μέχρι το Πανελλήνιο.Είναι η ομάδα που ανδρώθηκα :-) τους ευχαριστώ γι αυτό όπως επίσης και τον προπονητή μου (στο εφηβικό τότε) Τσαλαπατάνη Δ. που συνεχίζει την καλή του δουλειά.

    ΑπάντησηΔιαγραφή